OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
13 / 98
<
>
Został ustanowiony jako odznaczenie wojenne, przyjęty Dekretem PKWN z dnia 22 grudnia 1944 rok. Odznaką Krzyża Walecznych jest krzyż równoramienny, patynowany na brązowo, o wymiarach 44 mm; ramiona krzyża są obramowane. Na awersie pośrodku ramion krzyża znajduje się pięcioboczna tarcza z wytłoczonym na nim orłem; na górnym pionowym i na poziomych ramionach umieszczony jest napis: NA/POLU/CHWAŁY, a na dolnym pionowym ramieniu data 1944; na rewersie krzyża wytłoczony jest wieniec z liści wawrzynowych, na ramionach poziomych napis: WALECZNYM, na pionowych miecz skierowany ostrzem ku górze. Wstążka Krzyża Walecznych, szer. 40 mm, jest pąsowa z białymi paskami szer. 8 mm po bokach.
Na ostatnim zdjęciu w porównaniu z KW Sił Zbrojnych na Zachodzie.
Data dodania: 20 kwietnia 2011
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1144 razy od 20 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.