Krzyż "Powstańcom Warszawy"

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
14 / 95
<
>
Ustanowiony 3 lipca 1981 r. przez Sejm PRL. Oznakę stanowi krzyż równoramienny, prosty o wymiarach 42x42 mm, wykonany ze stopu posrebrzanego - oksydowanego, oraz emalii białej i czerwonej. Na awersie w części środkowej znajduje się kompozycja opaski biało-czerwonej i kotwicy - symbolu Polski Walczącej, a na poziomych ramionach napis: 1 VIII/1944. Na rewersie wzdłuż poziomych ramion napis: POWSTAŃCOM WARSZAWY, a w części środkowej wieniec laurowy. Krzyż zawieszony jest na wstążce o szer. 40 mm stanowiącej kompozycję kolorystyczną barw Orderu Virtuti Militari oraz barw narodowych (przez środek wstążki).
Data dodania: 20 kwietnia 2011
Stan eksponatu: Nie określono
Pomogli w tworzeniu opisu: mboro Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 682 razy od 20 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.