OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
15 / 95
<
>
Został ustanowiony uchwałą Rady Państwa. Odznaką Krzyża Oświęcimskiego jest krzyż równoramienny, o wymiarach 42 mm, srebrzony, oksydowany. na awersie krzyż a w części środkowej znajduje się kompozycja trójkąta czerwonego z literką P na tle drutów kolczastych i dwóch słupów, a na poziomych ramionach, jest umieszczony napis: 1939/1945. na rewersie krzyża znajduje się napis PRL/WIĘŹNIOM HITLEROWSKICH OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH. Wstążka o szerokości 40 mm z jedenastoma pionowymi paskami w kolorach jasnopopielatym i niebieskim.
Data dodania: 20 kwietnia 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 675 razy od 20 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.