Śląski Krzyż Powstańczy

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
19 / 98
<
>
Odznaką jest krzyż równoramienny, srebrzony, oksydowany, o wymiarach 35 mm; ramiona krzyż a są profilowane. Na awersie na poziomych ramionach krzyża umieszczone są daty 1921/1939, na dolnym data: 1945; pośrodku krzyża znajduje się okrągła tarcza w ornamentowanym otoku pokryta szafirową emalią, a na nim srebrzony, oksydowany orzeł Na rewersie w środkowej, okrągłej tarczy jest umieszczony napis: KRN/1946, a w jego otoku napis: BOJOWNIKOM ŚLĄSKA. Wstążka szerokości 36 mm, z białym pionowym paskiem szerokości 2 mm pośrodku oraz umieszczonymi po obu jego stronach paskami czerwonym szerokości 2 mm, zielonym szerokości 2 mm, białym o szerokości 1 mm, niebieskim o szerokości 7 mm, białym o szerokości 3 mm i wiśniowym o szerokości 2 mm.
Data dodania: 20 kwietnia 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 742 razy od 20 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.