Krzyż Batalionów Chłopskich

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
19 / 97
<
>
28 grudnia 1988 r. Ustanowiona uchwałą Prezydium Naczelnego Komitetu Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego w celu uhonorowania zbrojnego wysiłku polskiej wsi. Odznaka-Krzyż BCh wykonana jest z metalu złoconego w kształcie krzyża równoramiennego O rozwartych końcach ramion. Wymiary krzyża 40x40mm. Na awersie ramiona krzyża pokryte są jasnozieloną emalią z zachowaniem złoconego obrzeża. Na ramionach znajdują się litery BCh\WP ,na pionowych- daty: 1940\1945. Na skrzyżowaniu ramion, na biało czerwonej tarczy złocony orzeł wojskowy z 1939 roku. Rewers krzyża nie emaliowany, na ramionach poziomych i groszkowanym tle zamieszczone jest kościuszkowskie hasło: ŻYWIĄ i BRONIĄ. Krzyż zawieszony jest na wstążce zielonej o szerokości 37mm z czarnym paskiem szerokości 7 mm pośrodku oraz biało-czerwonymi paskami o szerokości 8 mm przy brzegach wstążki [w odstępie 4 mm od brzegu].
Data dodania: 20 kwietnia 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 811 razy od 20 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.