Odznaka "Za Zasługi dla Celnictwa PRL"

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
24 / 98
<
>
Odznaka "Za Zasługi dla Celnictwa PRL" - 22.04.1974r.

Ustanowiona uchwałą Rady Ministrów w celu wyróżnienia odznaczających się pracowników administracji celnej. Odznaka jest trzystopniowa [złota, srebrna, brązowa] Odznakę stanowi medal o kształcie kolistym o średnicy 34 mm , brązowy, srebrzony-oksydowany lub pozłacany stosownie do stopnia. Na awersie odznaka posiada osiem symetrycznie rozłożonych ozdobnych występów; cztery naprzeciwległe występy pokryte są ciemnozieloną emalią , na pozostałych czterech występach wygrawerowany jest ornament liści dębu; w części środkowej umieszczona jest stylizowana mapa Polski w kolorze ciemnozielonym, na tle której znajduje się laska Merkurego w otoczeniu liści laurowych i dębowych. Wokół mapy, na białym tle, znajduje się napis: ZA ZASŁUGI DLA CELNICTWA PRL. Rewers gładki. Odznaka zawieszona jest na zielonej wstążce o szerokości 37mm. Z pionowym paskiem środkowym w kolorze czerwonym szerokości 12 mm i dwoma paskami białymi [szerokości 3mm po bokach].
Data dodania: 20 kwietnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1974
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 535 razy od 20 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.