Odznaka "W Służbie Penitencjarnej" XV,X,V

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
25 / 98
<
>
Odznaka "W Służbie Penitencjarnej" - 27.05.1960r.Ustanowiona zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości jako zaszczytne wyróżnienie za długoletnią i nienaganną służbę w więziennictwie. Odznaka ma kształt medalu o średnicy 32 mm. Odpowiednio do stopnia w kolorze złotym, Srebrnym lub brązowym. Na stronie czołowej w górnej części znajdują się cyfry rzymskie: XXV, XV, lub V rozdzielające okrężnie biegnący napis: W SŁUŻBIE PENIENCJARNEJ. Pod cyframi rzymskimi umieszczony jest symbol służby więziennej, składający się z pochodni skrzyżowanej z mieczem na tle wieńca z liści dębowych. Na rewersie znajduje się pośrodku trzywierszowy napis: ZA/ WZOROWĄ/ SŁUŻBĘ/, A okrężnie napis; MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI. Odznaka zawieszona jest na wstążce o szerokości 32 mm. Koloru granatowego z dwoma paskami w kolorze białym [po 4mm szerokości] .
Data dodania: 20 kwietnia 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1084 razy od 20 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.