1905 Caroline OTERO ostatnia wielka kurtyzana

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
103 / 173
<
>
Piękna Otero - urodzona w Hiszpanii, jedna z największych kurtyzan swoich czasów. Uwielbiana przez mężczyzn artystka, mamiąc i bawiąc płeć brzydszą dorobiła się znacznego majątku, który roztrwoniła "na emeryturze". Cóż, easy come, easy go....

"Panienko Madeleine,

Jako że nie mogła Panienka nam dotrzymać towarzystwa podczas spaceru, przesyłam Panience tę kartkę dla sprawienia przyjemności. Życzę jednosześnie aby katar minął i żeby Panienka doszła do siebie aby przyjechać do St. Denis jednej niedzieli ale W TYM ROKU; planujemy piękną wycieczkę na wieś, dzięki czemu nabierze Panienka trochę kolorków. Proszę przekazać Jeanne, że wybieram się do Paryża w poniedziałek lub wtorek w przyszłym tygodniu.

Oczekując ponownego zobaczenia oraz poprawy kondycji Panienki, przesyłam pozdrowienia"Pocztówka wg. foto Reutlinger 'a adresowana do

Panienka Madeleine Bisson,

19 rue Legrand,

Malakoff,

Seine,Kartka ze stemplem z 22 maja 1905 roku, Paris, rue de Dunkerque
Data dodania: 24 kwietnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1905
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Autor: Reutlinger
Data na stemplu: 22 maja 1905
Kraj wydania: Francja
Numer seryjny: -
Wydawca: S.I.P.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 399 razy od 24 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.