Order Sztandaru Pracy PRL. I klasy

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
37 / 95
<
>
Order Sztandaru Pracy I klasy - 2 lipca 1949 r.

Order dwu klasowy. Odznaka orderu jest pięcioramienny krzyż gwiaździsty o śred. 43 mm, na awersie ramiona krzyża są biało emaliowane w obramowaniach, miedzy ramionami znajdują się pęki promieni, w środkowej okrągłej tarczy z szafirowej emalii w ramce umieszczona jest postać robotnika trzymającego w prawej ręce sztandar, a w lewej ręce młot. Na rewersie w środku krzyża na okrągłej tarczy litery PRL. Obramowanie ramion krzyża, pęki promieni, ramka tarczy, postać robotnika, drzewce i obramowanie sztandaru, młot i rewers odznaki są w klasie I złocone w klasie II srebrzone. Wstążka obu klas szer. 36 mm czerwona z pasowymi paskami szer. 3 mm wzdłuż brzegów.
Data dodania: 26 kwietnia 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 796 razy od 26 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.