Medal Długoletnie Pożycie Małżeńskie PRL i RP

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
88 / 95
<
>
Ustanowiony przez Sejm PRL 12 lutego 1960 r. Medal wykonany jest w postaci stylizowanej, sześciopromiennej gwiazdy o średnicy 35 mm z ornamentowanymi promieniami, łączącymi promienie gwiazdy. Na awersie po środku, w okrągłej ramce umieszczona jest tarcza z różowej emalii, a na niej dwie symboliczne srebrzone róże. Na rewersie po środku znajdują się litery: PRL, a wokół nich kolisty napis: ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE. Medal zawieszony jest na wstążce koloru różowego szer. 35 mm i pionowym białym paskiem po środku szer 4 mm.
Data dodania: 26 kwietnia 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 634 razy od 26 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.