Odznaka za Zasługi dla ZSMP

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
87 / 98
<
>
Ustanowiona 29 czerwca 1977 r. uchwałą Plenum Zarządu głównego ZSMP dla wyróżnienia działaczy ZSMP, bratnich organizacji. Odznaką jest krzyż równoramienny o zwężających się ramionach, o wymiarach 30x30 mm, połączonych wieńcem z liści laurowych. Na awersie ramiona krzyża pokryte są czerwoną emalią z pozostawieniem obrzeża ; obrzeże krzyża , wieniec i pierścień okalający tarczę na środku-patynowane na brąz; tarcza środkowa biało emaliowana, na niej emblemat organizacyjny ZSMP czerwono-brązowy; średnica tarczy 15 mm. Rewers nie emaliowany z napisem : NAUKA/ PRACA/ OJCZYZNA/ SOCJALIZM. Odznaka zawieszona na wstążce o szerokości 34 mm w kolorze ciemnozielonym, z biało-czerwonym paskiem szerokim na 8 mm , przebiegającym przez środek wstążki.
Data dodania: 26 kwietnia 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 559 razy od 26 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.