OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 4
<
>
Hełmy wz.26 najprawdopodobniej nie weszły na wyposażenie francuskich żołnierzy przed 1930r. Stalowy dzwon złożony jest z dwóch części: czerepu oraz grzebienia. Obrzeża czerepu zabezpieczone są metalową nakładką (jedno- lub dwuczęściową). Wewnątrz, w szczycie czerepu, znajduje się osiem otworów wentylacyjnych, przykrytych grzebieniem, który w tym miejscu posiada wycięcia, zapewniające właściwą wentylację oraz umożliwiające przełożenie troka i umocowanie hełmu do tornistra. Grzebień przymocowany jest do czerepu czterema rozginanymi lub „zaklepywanymi” nitami stalowymi. Ciekawostką może być to, że zarówno nakładka, jak i grzebień (stalowy), wykonane są często z innej stali (zapewne o niższej odporności) niż sam czerep – ten ostatni wykonany jest ze stali niemagnetycznej, tamte natomiast z magnetycznej. Wewnątrz czerepu spotkać można pieczęcie producentów. Hełm produkowany był w trzech rozmiarach.Opis skopiowany ze strony http://www.helmy.w8w.pl/francuski%20wz.26.htmHełm w malowaniu żandarmerii (czarny), w najmniejszym rozmiarze na razie fasunek zapożyczyłem od hełmu wz.67/75 - w przyszłości zastąpię go albo oryginalnym, albo dobrą kopią.
Data dodania: 27 kwietnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1930 - 1940
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 828 razy od 27 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
24 października 2012
Radzę ci postaraj się choćby o replikę wkładki do tego hełmu bo wkładając wkładkę od "współecześniaka" troche brzydko wygląda
27 kwietnia 2011
Dziwne zdjęcie :) wygląda że lampa i to coś to elementy hełmu.Dałem 10 ale proszę o czytelniejsze zdjęcie.michu
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.