Kriegsmarine Odz.Łamacz... w III Rzesza w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
51 / 55
<
>
Kriegsmarine Odznaka Łamacz Blokad z miniaturką w oryginalnym pudełku+ fotografia.Odznaka sygnowana logo producenta "Fec.Otto Placzek Berlin Ausf.Schwerin Berlin" wykonana z tombaku.Wysokość 48,94 mm szerokość 48,83 mm waga 36,02 g.Miniaturka 22 mm z tombaku nie sygnowana.Odznaka,miniaturka,pudełko stan b.dobry.

Blocade Runners Badge / Kriegsmarine Abzeichen fur Blockadebrecher

Odznaka Łamacz Blokady została ustanowiona 1 kwietnia(pryma aprylis:-)1941 r. jako nagroda dla członków załóg statków bądź okrętów które uczestniczyły w próbie przełamania lub przełamały aliancką blokade morską.Zaprojektowanie Odznaki powieżono firmie Otto Placzek z Berlina.A przedstawiała ona statek przerywający łańcuch,dziób tego statku był zwieńczony dużym orłem niemieckim trzymającym swastyke.Odznak jest w kolorze ciemno-granatowym zaś orzeł jest srebrzony.Odznaka była produkowana zarówno z tombaku jak i z cynku przez wiele różnych fabryk.Najbardziej cenione przez kolekcjonerów są egzemplarze Schwerin,Berlin.Odznaka była wręczana w reprezentacyjnym pudełku(dużym lub małym)razem z miniaturą(30 mm lub 16 mm) przeznaczoną do noszenia w cywilnym stroju.
Data dodania: 23 stycznia 2011
Datowanie przedmiotu: 1941 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1011 razy od 23 stycznia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.