Medal Komisji Edukacji Narodowej PRL

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
89 / 95
<
>
Odznaczenie ustanowione 14 września 1967 r. na podstawie zarządzenia prezesa Rady Ministrów jako zaszczytne wyróżnienie pracowników oświaty i szkolnictwa wyższego. Medal jednostopniowy, odznakę jego stanowi krążek o średnicy 36 mm wykonany z metalu jasnobrązowego i patynowany. Na awersie znajduje się wyobrażenie otwartej księgi przełożonej gałązką laurową, a w otoku napis; MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ. Na rewersie umieszczony jest napis; POLSKA / RZECZPOSPOLITA/ LUDOWA, powyżej i poniżej napisu liście laurowe. Medal zawieszany jest na czerwonej wstążce szerokości 36 mm z trzema białymi paskami pionowymi; środkowym szerokości2 mm i na brzegach szerokości 5 mm.
Data dodania: 28 kwietnia 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 555 razy od 28 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.