Odznaka Zasłużony Działacz Stronnictwa Demokratycz

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
85 / 97
<
>
Odznaka "Zasłużony Działacz Stronnictwa Demokratycznego" uchwalona została 29.11.1984r.
Ustanowiona została uchwałą Centralnego Komitetu Stronnictwa Demokratycznego dla satysfakcjonowania działaczy SD. Odznaka ma kształt okrągłego medalu o średnicy 32mm, wykonana jest w tombaku posrebrzanym i oksydowanym. Na awersie pośrodku, na kole o średnicy 15mm.pokrytym czerwoną emalią znajduje się biało emaliowany, stylizowany orzeł; na okolu wieniec laurowy. Na rewersie umieszczony jest czterowierszowy napis: ZASŁUŻONEMU/ DZIAŁACZOWI/ STRONNICTWA/ DEMOKRATYCZNEGO. Poniżej napisu gałązka laurowa. Medal zawieszony jest na wstążce czerwonej o szerokości 34mm ,z ciemnoniebieskimi paskami na brzegach [po 5 mm ] oraz białym paskiem pośrodku [szerokości 9 mm ] przedzielonym pionowym prążkiem[ szerokości 1 mm] koloru niebieskiego.
Data dodania: 28 kwietnia 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 408 razy od 28 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.