Medal Zasługi Łowieckiej

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
92 / 95
<
>
Medal Zasługi Łowieckiej. Ustanowiony przez Polski Związek Stowarzyszeń Łowieckich 11.12.1929r., w PRL reaktywowany w 1945r.

Ustanowiony został przez Wydział Wykonawczy Polskiego Związku Stowarzyszeń Łowieckich w celu wyróżnienia osób mających zasługi w hodowli ,łowiectwie , upowszechnianiu kultury łowieckiej. Medal dzieli się na trzy stopnie [złoty , srebrny, brązowy] Odznakę stanowi medal okrągły o średnicy 34,5 mm posiadający na awersie wizerunek łowcy [na tle kniei], grającego na trąbce sygnałowej; z lewej strony u dołu napis : POLSKI/ ZWIĄZEK/ŁOWIECKI. Na rewersie w jego lewej części rysunek Złomu -najwyższego odznaczenia związkowego, wyobrażającego gałązkę jedliny i gałązkę buczyny, przewiązaną wstążką. Medal zawieszony jest na wstążce ciemnozielonej szerokości 35 mm z czerwonymi paskami pionowymi o szerokości 5 mm na brzegach wstążki.
Data dodania: 28 kwietnia 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 987 razy od 28 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.