Medal im. Ludwika Waryńskiego

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
85 / 98
<
>
Odznaka Partyjna im. Ludwika Waryńskiego ustanowiona przez PZPR w połowie lat 80-tych (1984 delegaci zaakceptowali pomysł towarzyszy z Biura Politycznego, a w 1986 ustalono regulamin.

Odznaka wykonana jest z metalu białego pozłacana i oksydowana, o średnicy 34 mm. Na awersie przedstawia ośmioramienną gwiazdę pokrytą czerwoną emalią, na której znajduje się gwiazda złocona o ośmiu ostro zakończonych promieniach ,a pośrodku niej znajduje się podobizna głowy Ludwika Waryńskiego otoczona napisem: ZA POLSKĘ I SOCJALIZM. Na rewersie w siedmiu wierszach umieszczono skróty nazw partii :P/olska Z/jednoczona P/artia R/obotnicza, P/olska P/artia S/ocjalistyczna, P/olska P/olska R/obotnicza, K/omunistyczna P/artia P/olski, P/olska P/artia S/ocjalistyczna-LEWICA, S/ocjl-D/emokracja K/rólestwa P/olskiego i L/itwy, WIELKI PROLETARIAT. Odznaczenie zawieszone na wstążce czerwonej szerokości 40 mm.z dwoma paskami białymi wzdłuż brzegów o szerokści 2mm i paskiem białym biegnącym środkiem wstążki o szerokości 4mm.
Data dodania: 28 kwietnia 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 408 razy od 28 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.