Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
58 / 98
<
>
Medal złoty Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej - 15.07.1976

Na pierwszym zdjęciu widać obok medalu odznakę opiekuna.

Ustanowiony uchwałą Prezydium Rady Ochrony Pomników Walki i Męczeństwa celu wyróżnienia osób i jednostek organizacyjnych zasłużonych w upamiętnianiu miejsc pamięci. Odznakę medalu stanowi krążek o średnicy 32 mm; na awersie cała powierzchnia podzielona jest regularnymi ośmioma wypukłymi promieniami-żebrami, a pośrodku nałożona jest Odznaka Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej w postaci prostokątnego trapezu o podstawie 11 mm , wysokości 25 mm , boku górnym 6 mm; odznaka ta posiada w srebrzystym obrzeżu tło z czarnej emalii, na nim od góry pionowo dwa srebrzyste miecze grunwaldzkie, u dołu znicz srebrzysty z trzema płomieniami z czerwonej emalii. Na rewersie zawarty jest wypukły , sześciowierszowy napis: RADA/ OCHRONY/ POMNIKÓW/ WALKI/ I MĘCZEŃSTWA; w zależności od stopnia Medalu , odznaka jest pozłacana lub posrebrzana-oksydowana. Odznaka zawieszona jest na wstążce koloru czerwonego o szerokości 34 mm z pięcioma pionowymi paskami w kolorze białym , po 2 mm szerokości każdy.
Data dodania: 28 kwietnia 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 666 razy od 28 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.