Komisarz Emil Czabański - Warszawa - 1933

Duże zdjęcie Komisarz Emil Czabański - Warszawa - 1933
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 26
<
>
Emil Czabański, żołnierz 1 Brygady Legionów, komendant żandarmerii miasta Bydgoszczy, w latach 20 - i 30 XX wieku komendant powiatowy policji państwowej w Wieluniu, Łodzi, Krakowie i od 1938 roku w Zawierciu. Po wybuchu wojny udał się z podległymi sobie jednostkami policji do punktu zbornego koło Równego na Podolu, gdzie wydal swoim podkomendnym rozkaz rozformowania.
Data dodania: 1 maja 2011
Datowanie przedmiotu: 1933
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 435 razy od 1 maja 2011
Reklama
Dodaj komentarz
29 stycznia
Emil był bratem pradziadka mojej żony, więc "cos wiecej" napewno sie znajdzie;)
19 grudnia
Interesuje się historią Policji Państwowej w powicie wieluńskim . W 2011 pisałem prace mgr na Uniwersytecie Wrocławskim o posterunku PP w Wieluniu. Od 2015 r. udało mi sie wrócić do tematu. Działając w Wieluńskim Towarzystwie Naukowym kontynuuję badania nad historią PP. Jestem w dobrej sytuacji gdyż zachował się naprawdę bardzo dużo materiałów archiwalnych. Do tej pory udało mi sie opublikować kilka artykułów. Mam nadzieje ze będą następne. Szukam wszelkich śladów po wieluńskich.

Zalazłem zdjęcie Emila Czabańskiego, który w 1929 r. był komendantem powiatowym. Maja państwo więcej zdjęci lub informacji o tej osobie?

Pozdrawiam Piotrek Pawlak
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.