OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
25 / 497
<
>
Niemiecki znaczek wydany z okazji 1000 lat miasta Freising.Freising (pol. hist. Fryzynga) - miasto w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Dolna Bawaria, siedziba powiatu Freising, leży 33 km na północ od Monachium, nad rzeką Izarą.

Na marginesie znaczka herb miasta Freising. Widniejący w herbie miasta niedźwiedż znajduje się też w herbie papieża Benedykta XVI.Brązowy niedźwiedź dźwigający na sobie czerwony pakunek z czarnym krzyżem. On także jest związany z biskupstwem Monachium i Fryzyngi, dokładnie z legendą o powstaniu tej diecezji. Według legendy, gdy koń pierwszego biskupa tamtejszej diecezji został zabity przez niedźwiedzia podczas pielgrzymki do Rzymu na początku VIII wieku – św. Korbinian zmusił zwierzę, aby zaniosło jego bagaże do celu podróży
Data dodania: 8 maja 2011
Datowanie przedmiotu: 1995
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 213 razy od 8 maja 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.