Żabki bagnetowe Austro-Wegry / Austria.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 28
<
>
Trzy przykłady uniwersalnych żabek do krótkich bagnetów nożowych.

Żabka pierwsza, to podstawowy wzór z lat I WW, nie sposób o niej nie wspomnieć. Znaleziona z bagnetem 1895 w wersji do sztucera. Skóra w naturalnym kolorze - groszkowana. Szyta licem na zewnątrz. Na odwrocie nieczytelne stemple tuszowe.Żabka druga zdobyta została wraz z bagnetem podoficerskim 1888 z założonym temlakiem podoficerskim z monogramem Karola, więc ostatnie podrygi Cesarstwa Austro- Węgierskiego. W kieszeni na pochwę dwie szczeliny- jedna na bagnet, druga na policyjną półszablę. Na odwrocie żabki odciśnięte inicjały producenta.Ostatnia żabka też należy do tych uniwersalnych- z dwoma szczelinami na hak pochwy bagnetowej i półszabli. Produkowano je w okresie międzywojennym w Austrii. Na odwrocie tuszowy stempel wiedeńskiego producenta.
Data dodania: 13 maja 2011
Datowanie przedmiotu: 1886 - 1945
Miejsce pochodzenia: Austrowęgry
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 657 razy od 13 maja 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.