1915 Walka Duchów cykl WOJNA Kazimierz Stabrowski

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
54 / 131
<
>
Nad mrocznym, opustoszałym polem skrzydlate postaci na ognistych rumakach występują przeciwko ledwo odcinającym się od nieba, atramentowym przeciwnikom. Zdeformowane i zlewające się masy wojska ścierają się ze sobą aby wyłonić zwycięzcę. Przeciwnicy pozbawieni są cech indywidualnych, z trudem można dostrzec ich sylwetki, gdyż mimo, że to oni zajmują czołowe miejsce na scenie, są jedynie przedmiotami, narzędziem wojny.

Duch walki, duch wojny jest jednak ogromny.....

Pocztówka wg. pracy Kazimierza Stabrowskiego tytuł : Walka Duchów (Geisterkampf) z cyklu Wojna ( Der Krieg )

Cykl tworzą: Pochód burzy (Gewittersgang), Walka duchów (Geisterkampf), Pożoga (Brandstiftung), Pierwsze ofiary (Die ersten Opfer), Za ojczyznę (Fur's Vaterland) i Brama życia (Lebenspforte).

"Galicja, 19 października 1914 *)

Wpadło mi w ręcke trochę ciekawych pcztówek więc teraz będę wysyłał je częściej. W chwili obecnej trochę przycichło po burzy i czuję się dobrze. Mam nadzieję, że trochę tak zostanie na dłużej. Nie otrzymywaliśmy poczty od dwóch tygodni i dlatego jeszcze nie pisałem ale mam nadzieję że otrzymamy ją, gdy tylko się pojawi. Całuję Rączki, Pál"*) data została wpisana prawdopodobnie pomyłkowo, stempel pocztowy wskazuje na rok 1915.Pocztówka pisana przez aspiranta Pál 'a Semjén 'a i adresowana do

Szanowna Pani,

Kazár Edith,

Sümeg,

Zala Megye,

Magyarország - Węgry,Stempel węgierskiej poczty polowej : Tábori Postahivatal 104, 20 października 1915

stempel dowództwa armii węgierskiej M.kir. Honvéd (?) parancsnokságKartkę rozczytali i przetłumaczyli nasi przyjaciele z Węgier ;) Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki...
Data dodania: 15 maja 2011
Datowanie przedmiotu: 1915
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 923 razy od 15 maja 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.