Ciekawe tokeny ze Słowenii.

Duże zdjęcie Ciekawe tokeny ze Słowenii.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
40 / 45
<
>
Takie oto tokeny, oprócz tradycyjnych biletów, były stosowane jako opłata za przejazd środkami komunikacji w Lublanie. Kolorowe tokeny wydawane były z różnych okazji, np. na 100 lecie Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Walentynki itp. Zdjęcie prezentuje niemal wszystkie żetony, jakie były w użyciu od lat 70tych do grudnia 2009r. Obecnie już ich się nie stosuje, a funkcję biletu spełnia elektroniczna karta miejska.
Data dodania: 16 maja 2011
Miejsce pochodzenia: Słowenia
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 542 razy od 16 maja 2011
Reklama
Dodaj komentarz
17 maja 2011
Dziękuję ;-)
Z tego, co wiem, w Polsce były tokeny - w czasach wojennych we Wrocławiu, a w zasadzie w Breslau, jako bilet tramwajowy stosowano żeton "Strassenbahn Breslau" (którego swoją drogą szukam), z herbem Wrocławia. Oprócz tego, żetony na Noc Muzeów uprawniają też do darmowych przejazdów komunikacja miejską, (przynajmniej w Krakowie, na wybranych liniach), wiec tak jakby mamy w Polsce tokeny ;-)
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
16 maja 2011
u nas też mogliby takie wprowadzić ;) piękny zbiorek....
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.