Szwecja - żabki bagnetowe

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
22 / 28
<
>
Pierwsza żabka, to ostateczna wersja modelu podstawowego żabki szwedzkiej. Jest to uniwersalna żabka do wszystkich bagnetów szwedzkich.

Wersja wyjściowa była dłuższa (widać miejsca po usuniętych nitach). Pierwotna wersja nie miała też pionowego paska, zamiast niego były dwa skośne paski – jeden z góry do zabezpieczania bagnetu przed zgubieniem, oraz skośny dolny, który mocował w żabce pochwę ( resztki tych obciętych pasków nadal tkwią w żabce).

Kolejna dwie, to wersje żabek podoficerskich. Pierwsza typowa do bagnetu M- 1896.

Druga podobna, ale do bagnetu M-1914. Od poprzedniej różni się sprzączkami, wielkością, oraz brakiem dolnego poprzecznego paska, którym mocuje się pochwę w żabce. Ta żabka na stronie „old-smithy” pokazana została z bagnetem argentyńskim, co wprowadziło niewielkie zamieszanie :

http://old-smithy.info/bayonets/fullsize/argentina/argentina%201909%20argentinian%20made.jpg

Pochwy bagnetów szwajcarskich M-1896, oraz M-1914 mają różne wymiary, mierząc od słupka zaczepu w górę (22, oraz 36 mm). Krótsza pochwa „utonie” w żabce wyższej, wyższa pochwa nie zapnie się w w żabce do bagnetu krótszego).
Data dodania: 21 maja 2011
Datowanie przedmiotu: 1896 - 1914
Miejsce pochodzenia: Szwecja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 607 razy od 21 maja 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.