Medal brązowy Jana Janskiego (Janského plaketa)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
58 / 106
<
>
Medal brązowy, 60 mm, przyznawany przez Czechosłowacki Czerwony Krzyż (Československý Červený kríž, CSCK) jako nagroda dla honorowego dawcy krwi za oddanie jej dziesięć razy.

Na awersie wizerunek prof. Jana Janskiego, na rewersie emblemat Czechosłowackiego Czerwonego Krzyża i napis: Za darowanie krwi Za ochronę życia.

Medal w oryginalnym pudełku wraz z odznakami.Prof. Jan Janský (1873-1921) - czeski lekarz neurolog i psychiatra, pionier serologii i orędownik krwiodawstwa. Przypisuje się mu pierwszy podział grup krwi na cztery typy w oparciu o układ grupowy ABO. Dziś honorowi dawcy krwi na Słowacji i w Czechach są nagradzani medalem jego imienia (Janského plaketa).MEDAILA DAROVANÁ OD PRIATELKY ZO SLOVENSKA GABIKY ŠUŠUKOVEJ Z DETVY.

ĎAKUJEM VÁM!MEDAL PODAROWANY PRZEZ PRZYJACIÓŁKĘ ZE SŁOWACJI GABRIELĘ ŠUŠUKOVĄ Z MIASTA DETVA.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
Data dodania: 22 maja 2011
Datowanie przedmiotu: 1945 - 1992
Miejsce pochodzenia: Czechosłowacja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Tagi: medal
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 635 razy od 22 maja 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.