Kukri Mk III - 1943- 44 .

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
14 / 29
<
>
Bardziej topornego kukri chyba wykonać się już nie da. Głownia stalowa z jedną strudziną, drewniane okładziny bez okucia od strony ostrza mocowane dwoma nitami na szerokich podkładkach. Głowica okuta blachą.

Pochwa drewniana z dodatkowymi kieszonkami na dwa nożyki. Żabka skórzana z podwójnych pasów.

Te noże często można spotkać z fałszywymi sygnaturam sugerującymi pierwszowojenną produkcję. Najstarsze – oryginalne widziałem z roku 1944. Ze względu na prostą konstrukcję produkuje się je także i dzisiaj dla odbiorców cywilnych, oraz Gurków służących w armii indyjskiej. Prócz niewielkich firm te noże produkował np. brytyjski Wilkinson, ich produkt mimo, że od poprzednika różnił się nieznacznie (głównie sygnaturami) oznaczany jest jako MK. IV.
Data dodania: 24 maja 2011
Datowanie przedmiotu: 1943 - 2011
Miejsce pochodzenia: Indie
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 540 razy od 24 maja 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.