MARLENE Dietrich 1984 Błękitny Anioł Hara Kiri

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
135 / 164
<
>
W roku 1984 ukazał się film dokumentalny Maximiliana Schella pt. "Marlene". Artystka udzieliła swego głosu, komentując prezentowane obrazy, jednak nie chciała być filmowana i odmówiła pokazania się w nim.

Ta uparta postawa karmiła przez lata fantazje pismaków i ciekawskich, którzy snuli domysły nt. zamkniętej w paryskim apartamencie gwiazdy.Tutaj jeden z przykładów kąśliwego żartu:

Z prawej strony, w małym kadrze najbardziej znane zdjęcie Marleny z filmu "Błękitny Anioł" oraz mało pochlebna, przepoczwarzona i wyimaginowana postać Błękitnego Anioła, jakim miała się wówczas, w 1984 roku, jawić artystka. To przedstawienie miałoby nam tłumaczyć dlaczego Marlena boi się stanąć przed kamerą.

Z napisu zmieszczonego z prawej strony czytamy zgryźliwy komentarz: " Co się stało z Błękitnym Aniołem?" i dalej " 1930/1984 - Marlena ma się dobrze, tylko beczka źle zniosła ciężar lat"Pocztówka promocyjna magazynu Hara Kiri z 1984 roku.
Data dodania: 24 maja 2011
Datowanie przedmiotu: 1984
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Kraj wydania: Francja
Numer seryjny: 45
Wydawca: Media-Com
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 330 razy od 24 maja 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.