Wózek jezdny Jagdpanzer 38(t) - montaż

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
16 / 41
<
>
Powtórny montaż elementów składowych lewego, przedniego wózka jezdnego po oczyszczeniu i odtworzeniu brakujących elementów. Pokryte smarami i odpowiednio zmontowane pozwoliły na przywrócenie pełnej funkcji tego elementu zawieszenia. Dzięki temu i kolejnym pracom renowacyjnym, pojazd odzyskał pełną możliwość poruszania się na własnych kołach.

W okresie produkcji seryjnej nie dokonano żadnych poważniejszych zmian konstrukcyjnych. Wprowadzono jednak wiele drobnych poprawek i modyfikacji uwzględniających doniesienia frontowe i pogarszającą się sytuację ekonomiczną. Najczęściej modyfikowanym elementem była kulista laweta armaty tzw. Kugellaffette. Innymi ważniejszymi modyfikacjami była zmiana kształtu pancerza tak, aby równomiernie rozłożyć ciężar pojazdu czy zamontowanie na wierzchu pancerza trzech gniazd do mocowania dźwigu pomocniczego.Interesujący dla naszego egzemplarza jest fakt zmniejszenia liczby śrub mocujących koła z 32 na 16. Wprowadzono także nowe koła nośne, mocowane przy pomocy nitów a nie jak poprzednio, śrub.W styczniu 1945 roku wprowadzono nowy typ przekładni bocznych o zmienionym przełożeniu. Załoga pozbawionego wieży Hetzera, musiała w warunkach bojowych bardzo często wykonywać szybkie i energiczne manewry, na co przekładnie boczne pierwszego typu okazały się zupełnie nie odporne.W przypadku tego egzemplarza załoga opuściła go po otrzymaniu postrzału, który w konsekwencji następujących zdarzeń spowodował ukręcenie wałka zdawczego ze skrzyni biegów do mechanizmu napędowego.
Data dodania: 26 maja 2011
Datowanie przedmiotu: 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 836 razy od 26 maja 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
26 maja 2011
a ja chcę pochwalić ładną kompozycję kolorystyczną z pierwszego zdjęcia ;) efekt chyba nie był zamierzony.. i fotka może by pasowała do konkursu na zdjęcie "industry"
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 maja 2011
super robota i super opisy !

dzięki za całokształt
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.