OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
24 / 28
<
>
Z lewej strony dwóch pierwszych fotek żabka M8 A1. Podstawowa żabka stosowana do wszystkich bagnetów od roku 1944. Niby nic nadzwyczajnego, ale mam do niej słabość ze względu na poprzedniego właściciela. Starszy Pan, którego poznałem niejako przypadkowo, gdy odwiedzał miejsce w którym się wychował. W czasie wojny zabrany został na roboty do Niemiec, skąd uciekł. W Belgii związał się z armią USA. Całe swoje wojskowe zycie zwiazał z 82 Dywizją Powietrznodesantową, gdzie dosłużył się stopnia Sergeant Major. Gość po przeszkoleniu Rangers, szkoleniach w Fort Benning. Nie było światowej awantury, w której by nie brał udziału…. Jakie było moje zdziwienie, gdy kilka tygodni po naszym spotkaniu dostałem wielką paczkę z USA z jago mundurami, naszywkami, odznakami i dwoma bagnetami. Ten bagnecik od pochwy z fotek razem ze swoim poprzednim właścicielem „przeżył dwa turnusy” w Wietnamie …

... ech, niestety http://www.google.pl/url?q=http://www.legacy.com/obituaries/fayettevilleobserver/obituary.aspx%3Fn%3Dstanley-skowron%26pid%3D141318037&sa=U&ei=VtTHTpewE9Gr-QbovJUR&ved=0CA8QFjAA&usg=AFQjCNGhSbhNpNnZY9ve4I02q6ml57-peg

Druga żabka pochodzi z kontraktowego bagnetu M-9 produkowanego przez Lan-Cay. Nowatorska konstrukcja, która odchodzi od poprzedniego sposobu wieszania pochwy w dziurach pasa. Druciana sprężynowa obejma na pas jest rozpinana, przez co bagnet da się zdjąć z pasa bez odpinania go. Dodatkowo, przez plastykowy klips da się odpiąć pochwę z żabką od drucianego mocowania na pas.
Data dodania: 29 maja 2011
Datowanie przedmiotu: 1944 - 2011
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 489 razy od 29 maja 2011
Reklama
Dodaj komentarz
1 maja 2013
Z czasem podorzucam fotki
20 kwietnia 2013
A gdzie mundury tego pana?Pokazałbyś?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.