Żabki bagnetowe - Argentyna.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 28
<
>
Wszystkie trzy żabki stosowano w bagnetach Mauser M-1891 , oraz 1909, ale noszono w niej także i współczesne bagnety. Żabki brązowe stosowano do roku 1970, potem stosowano żabki zielone. Około roku 1980- Argentyna zmieniła skórzane żabki na produkowane w Niemczech syntetyczne.Od strony prawej:Biała- wykonana z grubego materiału „sztruksopodobnego”. Zakładano ją do bagnetów M-1891/1909 używanych przez Marynarkę Wojenną.

Brązowa żabka ogólnowojskowa – nitowana. Sygnowana stemplami widocznymi na dalszych fotkach.Zielona z trokiem. Kieszonka szyta w ciekawy sposób- jedna jaj krawędź wszyta niejako do środka.
Data dodania: 31 maja 2011
Datowanie przedmiotu: 1891 - 1980
Miejsce pochodzenia: Argentyna
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 524 razy od 31 maja 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.