ODZNAKA PILOTA w Kolekcjoner w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
107 / 140
<
>
Replika odznaki pilota z 1919 r

KLASA I

-------------------------------

Replika w stosunku do wzoru odznaki określonego w Dzienniku Rozkazów Ministerstwa Spraw Wojskowych z 19 lutego 1919 r

Dziennik Ustaw RP nr 67 z 1919 r.Rozkaz nr 24/19 z dnia 19 lutego 1919 roku, który został opublikowany w Dzienniku Rozkazów Ministra Spraw Wojsk. 4 marca 1919 roku poz. 783 określający wygląd, sposób noszenia i nadawania odznaki. Odznaka pilota wojskowego przedstawiała (przedstawia) orła wykonanego z oksydowanej stali z rozpiętymi skrzydłami o szerokości 64 mm trzymającego w dziobie wieniec laurowy. Do skrzydeł przymocowano dwa łańcuszki spięte razem u góry, na tylnej stronie wygrawerowano datę nadania i kolejny numer odznaki.

Na podstawie rozkazu nr 24/19 „Odznaka ma być przypinana po lewej stronie piersi, na wysokości pierwszego guzika, w odległości 2 cm od kołnierza”. Odznakę nadawał Naczelny Wódz (zasięgając opinii Dowódcy Lotnictwa) na podstawie dekretu W Dzienniku Rozporządzeń Ministra Spraw Wojsk. Aby otrzymać odznakę należało przejść przeszkolenie teoretyczne i praktyczne. Odznakę noszono tylko w czasie służby w lotnictwie, dożywotnio odznaka została nadawana w przypadku szczególnych zasług lub poniesieniu ciężkich ran w czasie służby.
Data dodania: 5 czerwca 2011
Datowanie przedmiotu: 2011
Miejsce pochodzenia: Chiny
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 600 razy od 5 czerwca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.