ODZNAKA FRANCUSKA

Duże zdjęcie ODZNAKA FRANCUSKA
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
112 / 140
<
>
Odznaka francuska

Do identyfikacjiNa odwrocie :

AMC

NOISY - LE - SEC 9004

EOR 004

G 3689Jest to odznaka promocyjna ze szkoły artylerii Armii Francuskiej. Patronem promocji był porucznik PÉCAUT (Jean Jacques), bohater 62-go Regimentu Artylerii Afrykańskiej - napis na korpusie półksiężyca "Ltn Pecaut". Pozostałe elementy odznaki, oprócz miecza, odnoszą się bezpośrednio do historii wspomnianego 62-go Regimentu. Miecz skierowany ostrzem do góry jest symbolem francuskiego szkolnictwa wojskowego. Odznaka ta nie ma nic wspólnego z Francuską Legią CudzoziemskąPodziękowania dla kustosza walkeronlyone za identyfikację odznaki
Data dodania: 5 czerwca 2011
Datowanie przedmiotu: 2000
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 603 razy od 5 czerwca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
12 kwietnia 2012
Ogólnie rzecz ujmując jest to odznaka promocyjna ze szkoły artylerii Armii Francuskiej. Patronem promocji był porucznik PÉCAUT (Jean Jacques), bohater 62-go Regimentu Artylerii Afrykańskiej - napis na korpusie półksiężyca "Ltn Pecaut". Pozostałe elementy odznaki, oprócz miecza, odnoszą się bezpośrednio do historii wspomnianego 62-go Regimentu. Miecz skierowany ostrzem do góry jest symbolem francuskiego szkolnictwa wojskowego.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.