OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
13 / 23
<
>
Rybak - następna rzeźba wakacyjno - urlopowa ...tym razem z Gdańska.Życie mieszkającego nad jeziorem Rybaka było dość monotonne: łowił ryby, sprzedawał je, kupował jedzenie, wracał do domu, jadł obiad, potem kolacje, szedł spać. Tak było do czasu gdy, złowił Złotą Rybkę. Wypłynął wcześnie rano na jezioro, zarzucił kilka razy sieć, wreszcie wyciągnął jedną złotą rybkę. Kiedy zapytał, czy nie jest pozłacana, Rybka oburzyła się. Zabrał ją do domu i umieścił w dużym szklannym słoju. Nakarmił ją, a Rybka zaproponowała spełnić jego życzenia, jeśli ją wypuści. Rybak odparł, że nie ma żadnych życzeń. Kiedy następnego dnia wypłynął na jezioro, Rybka zamieniła się w Księżniczkę, posprzątała chatę i ugotowała obiad, po czym znów wróciła do słoja. Rybak zauważył zmiany, a gdy Rybka zapytała go, jak mu smakuje obiad, odparł gburowato, że to nie jej sprawa. Złota Rybka trochę się zmartwiła. Musiała sama coś zrobić, żeby Rybak się z nią ożenił, bo tylko wtedy zostanie zdjęty z niej czar. Rano przygotowała śniadanie, skopała grządki w ogródku. Rybak udał ,że nic nie zauważył. Kiedy wieczorem wrócił, chata była pięknie przybrana, firanki były uprasowane, a na stole leżał placek ze śliwkami. Rybek poprosił Rybkę, by następnego dnia upiekła sernik, bo nie lubi śliwek. Ona rozpłakała się i oświadczyła ,że zrobi to jeśli się z nią ożeni. Włówczas Rybak podszedł do Rybki i pocałował ją w pyszczek. Zamienił się w pięknego Królewicza, a chatka stała się pałacem. Okazało się ,że Jędza z Pieczary, zwana też Czarownicą z Brzuchem Wielkim Jak Świat zamieniła go w gburowatego Rybaka, a Księżniczkę w Złotą Rybkę. Postanowili się pobrać. Gdyby tego nie zrobili, nadal pozostaliby Rybakiem i Rybką. Potem żyli długo i szczęśliwie, bo w bajkach zawsze tak jest.
Data dodania: 13 czerwca 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 537 razy od 13 czerwca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
1 lipca 2011
Anglik, Francuz i Polak łowią razem ryby. Złowili złotą rybkę, która obiecała spełnić ich życzenia, jeżeli ją wypuszczą. Anglik zażyczył sobie stary zamek, w którym straszy, pole golfowe i do towarzystwa królową. Franuz zażyczył sobie najpiękniejszą kobietę na świecie i najlepszy koniak. A Polak mówi tak: - Złota rybko, mam sąsiada, który ma kurę i ta kura znosi mu złote jajka. Ja bym chciał, żeby ta kura mu zdechła
(dowcipy.222.pl)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.