Znaczki z Wyspy Bożego... w Zbyszkowe herby i inne różności. w MyViMu.com

Znaczki z Wyspy Bożego Narodzenia

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
13 / 251
<
>
Znaczki Wyspy Bożego Narodzenia z 1958,1963,1977 i 1979.Wyspa Bożego Narodzenia- australijskie terytorium zależne składające się z wyspy o tej samej nazwie. Położone jest na Oceanie Indyjskim, 380 km na południe od indonezyjskiej wyspy Jawa.

Odkrył ją w roku 1615 brytyjski kapitan John Milward z Kompanii Wschodnioindyjskiej, lecz odkrycie to pozostało zapomniane.

Ponownego odkrycia dokonał inny kapitan tej Kompanii - William Mynos, który dopłynął do wyspy 25 grudnia 1643 i nadał jej obecną nazwę.Od 1958 roku zamorskie Terytorium Australii.

Znaczki.Pierwsze znaczki od 1958 roku.

Od 1968 roku znaczki z angielską nazwą wyspy oraz podtytułem - Indian Ocean.

Znaczki Wysp Gilberta i Ellice z 1973 roku ( nr.kat. Mi 207-210) i Kiribati z 1981 roku (nr.kat.Mi.370) z mapą Wyspy Bożego Narodzenia na Pacyfiku.Kiritimati (czyt. kirismas; Wyspa Bożego Narodzenia – największa z 33 wysp na Pacyfiku, stanowiących państwo Kiribati.

Żeglarz i odkrywca James Cook wylądował na tej wyspie w przeddzień Bożego Narodzenia 1777, dlatego nazwał ją Wyspą Bożego Narodzenia.Poland (ang. Polska) to jedna z czterech wsi na wyspie Kiritimati (Wyspie Bożego Narodzenia) w Kiribati. Znajduje się w zachodniej części wyspy, zaś jej współrzędne geograficzne to 1°53' N i 157°51' W. Mieszka w niej obecnie około 200 osób. Poland sąsiaduje z Paris, London i Banana.Wioska nazwana została Poland dla uczczenia Polaka o nazwisku Stanisław Pełczyński z amerykańskiego statku przewożącego koprę, który trafił na wyspę gdy jej mieszkańcy mieli problemy z nawadnianiem plantacji palmowych. Stanisław pomógł im rozwiązać problem i na jego cześć osadę nazwano obecnym mianem, zbudowano w niej kościół pod wezwaniem św. Stanisława, a zatokę w lagunie nazwano Zatoką Świętego Stanisława.
Data dodania: 18 grudnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1958 - 1981
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 588 razy od 18 grudnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.