Aszchabad w Zbyszkowe herby i inne różności. w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 485
<
>
ZSRR.1958. Zn.nr. Mi. 2148Aszchabad - stolica Turkmeńskiej SRR.Aszchabad, Aszgabat, 1919-1927 Połtorack, stolica Turkmenistanu, położona w południowej części kraju, w południowej części Niziny Turańskiej, na południowym krańcu pustyni Kara-kum, nad Kanałem Karakumskim, u podnóży pasma gór Kopet-dag.

Założone 1881 jako fort rosyjski, po podbiciu Oazy Achałtekińskiej. Od 1897 gł. ośrodek Obwodu Zakaspijskiego, w czasie wojny domowej w Rosji VII 1918-IV 1919 w rękach białogwardzistów.

Wielokrotnie niszczone przez trzęsienia ziemi, m.in. 1948. Od 1924 stolica Turkmeńskiej SRR, od 1991 niepodległego Turkmenistanu.2. Herb miasta z czasów ZSRR.
Data dodania: 20 czerwca 2011
Datowanie przedmiotu: 1958
Miejsce pochodzenia: ZSRR
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 411 razy od 20 czerwca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.