Eisterwerda w Porcelanki,butelki,szyldy,kufle,i ....... w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 238
<
>
więcej na temat znaków -sygnatur ....akurat mam chwilę czasu.Parę lat temu kiedy zaczynała się moja przygoda z wszelkiego rodzju "wykopkami" nie uszły mojej uwadze pobite kufle,szklanki ,porcelanki ,talerze itp.Był okres ,że namiętnie zbierałem sygnatury.Miałem tego bardzo dużo.Ku mojemu zdziwieniu moimi sygnaturkami na porcelanie zainteresowało sie parę osób.Jeden z nich podobno pisał pracę doktorską na temat fabryk porcelany na byłych terenach niemieckich obecnie nalężących do Polski .Czy napisał to nie wiem ,ale tych skorup to mu trochę udostępniłem,trochę zabrał kolega i schował gdzieś na działce,trochę jakiś kolekcjoner chyba z Nakła.Jakoś dziwnym trafem interesowały ich sygnaturki związane z III Rzeszą ,modne było Luftwaffe,reszta została wyrzucona (mam taki swój poniemiecki śmietnik ,dla przyszłych pokoleń) Ja porobiłem fotki miałem w komputerze ,jak to bywa z komputerami maiałem ,już nie mam (złapałem wirusa...)

A szkoda ,co jakiś czas tam znowu coś przyniosę,ale z perspektywy czasu trochę żal ..tych skorup,ale póki co to postaram się coś tam pokazać ...Nie było wtedy jeszcze MyViMu ....w necie wyczytałem Elsterwerda

Steingutfabrik Elsterwerda GmbH (1900 - ? )

Notatka historycznaFabryka wyrobów fajansowych założona w 1900 roku. Współpracujący artyści: Ursula Fresca (1928 - 1931), Siegfried Möller (1929 - 1931), Gret Gottschalk i Franz Eggert. W 1925 rou firma zatrudniała 400 pracowników.Produkcja: ceramika artystyczna, komplety kuchenne i łazienkowe, naczynia użytkowe.

wygląda na sygnaturę z 1910 r (ale stosowane były w kolorze czerwono-brązowym o czarnej nie ma wiadomości)
Data dodania: 20 czerwca 2011
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 537 razy od 20 czerwca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.