Werwundeten Abzeichen schwarz / odznaka za rany

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 29
<
>
Odznaka nadawana w II wojnie światowej za rany poniesione w ciężkiej walce lub odmrożenia i inne uszkodzenia ciała nie z własnej winy. Wyróżniamy 3 stopnie odznaczenia.

czarny-1/2 rany

Srebrny-3/4 rany

Złoty- powyżej 4Odznaka była noszona po lewej stronie klatki piersiowej najczęściej na kieszeni .Moja odznaka wykonana ze stalowej tłoczonej blachy .

Stan zachowania praktycznie 100% farby nie licząc miejsc w których się wytarła od noszenia, z tego co można jeszcze wywnioskować odznaka to to że była krótko używana(brak przetarć najbardziej wypukłych elementów z przodu).Producent nieznany.
Data dodania: 28 grudnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1204 razy od 28 grudnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.