Luftwaffe - Odznaka Strzelca Mechanika Pokładowego

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 55
<
>
Luftwaffe - Odznaka Strzelca Mechanika Pokładowego w oryginalnym pudełku.Wykonana z cynku,sygnowana logo producenta B&NL(Berg & Nolte Lüdenschied).Waga 28,39 g,szerokość 43,04 mm wysokość 53,06 mm.Odznak stan b.dobry,pudełko dobry-.

Luftwaffe Air Guneers & Flight Engineer's Badge / Fligerschutzenabzeichen fur Bordschutzen und BordmechanikerOdznaka Strzelec & Mechanik Pokładowy została ustanowiona 22 czerwca 1942 roku.Noszona była przez wszystkich strzelców,mechaników i metereologów członków personelu latającego którzy odbyli dwu miesięczne przeszkolenie lub brali udział w nie mniej niż pięciu lotach bojowych.

Odznaka Strzelec-Mechanik Pokładowy składa sie z owalnego lekko wypukłego srebrzonego wieńca oraz czarnego pikującego w lewą strone orła.U podstawy odznaki umieszczona centralnie swastyka dzieli wieniec na strone laurową po lewej i dębową po prawej.Istnieją wersje w których pomiędzy ramieniem swastyki a wieńcem jest puste miejsce oraz takie w których go nie ma.Odznake początkowo produkowano z tombaku jednak zdecydowana większość to wersje cynkowe lub wersje wykonane z "kriegsmetalu"(kriegsmetal-metal wojenny to ciemnoszary stop miedzi,cynku i ołowiu wykorzystywany pod koniec wojny jako substytut dla tombaku,white metal-u,nickel silver etc.).U większości odznak obie części(wieniec i orzeł) wykonane są z tego samego materiału ale spotykane są też wersje kombinowane np. z aluminiowym orłem i cynkowym wieńcem.Błyszczący srebrny wieniec i swastyka wyrażnie kontrastują z anodyzowanym na czarno orłem.W oryginalnych odznakach szpony orła są wyjątkowo precyzyjnie wykonane w przeciwieństwie do ich powojennych replik.Niepełna lista producentów :

- Assmann

- B & NL

- BSW

- Deumer

- Imme (JMME)

- Juncker

- wersje niesygnowane
Data dodania: 20 stycznia 2011
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1312 razy od 20 stycznia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.