1920 Pocztówka jako Polecony... w Pocztówki Artystyczne w MyViMu.com

1920 Pocztówka jako Polecony gołębie i list

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
60 / 131
<
>
Bardzo ciekawa pocztówka z okresu wojny polsko - bolszewickiej, wysłana z Krakowa jako " polecony " dnia 2 sierpnia 1920 roku."IV (numer kartki - czwarta kartka)

2 sierpnia 1920, (miejscowość?)

Mój drogi Januszku! Paczkę z listem dziś dostałam - dzięki serdeczne za wszystko!!!! - Januszku = boję się posłać Ci teraz książek - bo jak wiesz - od 29 lipca poczta nie odpowiada. Listu na razie nie piszę - bo może już nie otrzymasz ? Czyś otrzymał moje kartki II i III. oraz wiadomości (???) (???) ?! Ależ nas los prześladuje - och okropnie!! Ty się martwisz - jak ja do (????).- Pisz mi zaraz i dużo - bo dwa tygodnie nie miłam nic oprócz 3-ech kartek.-Nie giną dotąd, bo otrzymuję za porządkiem. - Gdybyś zmienił miejsce pobytu - pisz natychmiast. - Takbym Ci list napisała - a nie wiem czy mogę - dojdzie ?? Pisz mi jak najwięcej. - Ach - aż płaczę teraz - tak się czuję!: Jak (naj....) Cię ściskam i pozdrawiam warz z wszystkimi. - Zawsze jed(nako?)

(dopisek na górze, prostopadle) pa! pa!pocztówka adresowana do :

Janusz Buloński, (?)

oficer ewidencyjny,

Horodenka,

(woj.stanisławowskie (?) )

Tytuł pocztówki to "List miłosny ", urocze dziewczę otrzymuje niesioną przez gołębie wiadomość, jakże wyczekiwaną w tamtych trudnych czasach. Tak właśnie na wieści od oficera Januszka wyczekuje autorka kartki...Znaczek 25f z 1919 roku.

Orzeł i rózgi liktorskie
Data dodania: 26 czerwca 2011
Datowanie przedmiotu: 1920
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dostateczny
Kraj wydania: Austria (?)
Data na stemplu: 1920
Data korespondencji: 2 sierpnia 1920
Fischer (nr katalogowy): 90c
Michel (nr katalogowy): 106
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 456 razy od 26 czerwca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.