Edith Piaf głos, który rozsadza duszę ...

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
141 / 173
<
>
Edith Piaf - słowik nad słowiki, którego pokochałam osobiście. Gdy byłam mała, nie rozumiałam, czemu śpiew tej pani, tak bardzo zachwycał moją mamę; moja mama uważała, że nie trzeba rozumieć francuskiego aby zrozumieć, o czym są piosenki Piaf.Utwory Edith są niepowtarzalne; sposób w jaki śpiewa, a także, co niesłychanie istotne, same teksty, są jedyne w swoim rodzaju, jakże dalekie od zbanalizowanych i rozpowszechnionych nam współcześnie pojękiwań. Spośród wielu wspaniałych piosenek upodobałam sobie szczególnie dwie :

1. Mon Manège à Moi ( Moja karuzela )

2. La Foule ( Tłum )Gdy je słyszę ( w wykonaniu Edith ) czuję, mrowienie które chce wyrwać duszę z ciała; nie śmiejcie się, człowiek ma duszę .....Na koniec wypada nadmienić, że Edith była bliską przyjaciółką Marleny Dietrich, która była nawet świadkiem na jej ślubie.

Czasem mam wrażenie, że to nie przypadek, że twórcy brytyjskiego serialu "Allo Allo" nazwali żonę właściciela René właśnie "Edith"; serialowa Edith, jak pamiętamy, śpiewała koszmarnie stanowiąc doskonałe przeciwieństwo paryskiej artystki.
Data dodania: 29 czerwca 2011
Datowanie przedmiotu: 1980 - 1989
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Kraj wydania: Francja
Numer seryjny: CP315
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 583 razy od 29 czerwca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.