Zdjęcie żołnierzy Wehrmachtu wykonane w Krotoszyni

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 13
<
>
Zdjęcie żołnierzy Wehrmachtu wykonane w Krotoszynie w zajętych przez Niemców koszarach Kościuszki.Na zdjęciu st. szeregowy i podoficer (plutonowy?). Na naramienniku st. szeregowego widoczna cyfra 12, być może oznacza ona pododdział dywizji nr 172 gen. Kurta Fischera tj. 12 oddział pojazdów silnikowych / transportu / taborów (!?), który stacjonował w Krotoszynie od listopada 1939 roku do sierpnia 1940 roku. Znawców prosiłbym o pomoc w stworzeniu dokładnego opisu. Na jednym z for w.w. oddział został opisany jako 12 zapasowy dywizjon taborów. Jeśli informacje te potwierdziłyby się to pozwalałoby to wydatować zdobyte przeze mnie fotografię na zimę 39/40.Będę wdzięczny za pomoc w odczytaniu opisu.
Data dodania: 3 lipca 2011
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1940
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 769 razy od 3 lipca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
26 września
Na naramiennikach noszono numery pulkow. Wiec raczej jest to pulk. Jednostek transportowych raczej nie organizowano w brygady. Zarowno typ mundurowj ak i obecnosc zeczonego numeru na naramiennikach swaidczy o bardzo wczesnym okresie. 1939/40 wedlug mnie jest poprawnym datowaniem.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.