Zdjęcie żołnierzy Wehrmachtu wykonane w Krotoszyni

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
10 / 13
<
>
Zdjęcie żołnierzy Wehrmachtu wykonane w Krotoszynie.Kolejne zdjęcie tej samej grupy żołnierzy. Zdjęcie wykonano w zajętych przez Niemców koszarach Kościuszki. W tle widoczne garaże, pojazdu i coś w rodzaju placu szkoleniowego (być może po 56 p.p. wlkp.). Za zabudowaniami koszar widać kamienice prawdopodobnie przy ulicy 56 Pułku Piechoty Wlkp., a dalej wieża ratusza lub kościoła p.w. św. Piotra i Pawła.Prawdopodobnie zima 39/40 rok.Po próbie tłumaczenia wychodzi mi coś takiego:

Jednym z nich jest sierżant, szeroki Mosse, kim jesteśmy - może ktoś potrafi mi pomóc w odczytaniu tego opisu.
Data dodania: 3 lipca 2011
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1940
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 949 razy od 3 lipca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
9 lipca 2017
Mysle ze to jednak zima 1940/1941. Wszystko by sie zgadzalo na zime rok wczesnij gdyby nie fakt ze dwoch zolnierzy ma bluzy M40... Z kolei na pozniejsze lata jest zbyt duze nasycenie wczesnymi sortami.
9 lipca 2017
może tak: jeden jest podoficerem a szerokie masy to my. ( Das eine ist ein Unteroffizier, die breite Masse die sind wir ). Być może jest to część zwrotki z niemieckiego wiersza lub piosenki wojskowej.
Sugeruję się tym, że rymują się tu nieco słowa: Unteroffizier i wir. ( podoficer i my )
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.