Fort Szczęśliwice

Duże zdjęcie Fort Szczęśliwice
Fort wchodzący w skład pierścienia wewnętrznego twierdzy. Zbudowany na bazie regularnego pięcioboku z dwoma czołami otoczony został fosą (pierwotnie była ona sucha z czasem wypełniła ją woda). Przed 1939 rokiem fort miał być przebudowany na obiekt sportowy, a wzdłuż jego wałów zbudowano strzelnicę.

Obecnie na forcie nic się nie dzieje. Gniją i rozsypują się poustawiane tu kiedyś altanki "pseudo-działkowe", można spotkać tu bezdomnych oraz miłośników fotyfikacji snujących się po zapuszczonym terenie.Na zdjęciu fragment fosy (czoło fortu po lewej stronie).
Data dodania: 13 lipca 2011
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 813 razy od 13 lipca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.