Kriegsmarine Odznaka Artylerii Nadbrzeżnej

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
53 / 55
<
>
Kriegsmarine Odznaka Artylerii Nadbrzeżnej,wersja pełna wykonana z tombaku.Odznaka sygnowana logo producenta "Fec.Otto Placzek Berlin Ausf.C.E.Juncker Berlin".Wysokość 53,51 mm Szerokość 40,55 mm Waga 25,25 g.Odznaka Stan dobry.

Coastal Artillery Badge / Kriegsabzeichen fur die Marine Artillerie

Odznaka Artylerii Nadbrzeżna ustanowiona została 24 czerwca 1941 na wniosek Admirała Raedera.Miała na celu uchonorowanie jednostek odpowiedzialnych za obrone wybrzeża morskiego Rzeszy zarówno przed atakiem z moprza jak i z powietrza.
Kryteria przyznawania Odznaki były następujące:
- Indywidualne,ujawnione,spektakularne przykłady kunsztu dowodzenia lub akty poświęcenia i bohaterstwa w boju za które nie zostało przyznane żadne inne odznaczenie.
- Obsady baterii,obsługii reflektorów,echolokacji i radiolokacji,kontrolerów ognia obowiązywał system punktowy gdzie 8 punktów oznaczało otrzymanie Odznaki.Artylerzyści którzy samodzielnie bez pomocy innych baterii strącilii wrogi samolot otrzymywali 2 pkt..Jeśli asystowały przy zestrzeleniu inne baterie 1pkt.Obsługa reflektorów radio i echo lokacji otrzymywała po pół punktu za każde pierwsze wykrycie.
- Odznake pośmiertnie otrzymywał każdy poległy w akcji żołnierz-marynarz.

Odznaka pomyślana była początkowo dla jednostek obrony p.lotniczej ale wkrótce po jej ustanowieniu została rozszerzona na jednostki zabezpieczające wybrzeże przed atakami od strony morza.
Data dodania: 26 stycznia 2011
Datowanie przedmiotu: 1941 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1626 razy od 26 stycznia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.