GW 1808 - JĘDRZEJ ŚNIADECKI ODKRYWA RUTEN

Duże zdjęcie GW 1808 - JĘDRZEJ ŚNIADECKI ODKRYWA RUTEN
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
51 / 75
<
>
DODATEK DO GAZETY WARSZAWSKIEJ - Nr 62 1808Jędrzej Śniadecki analizując samorodki platyny odkrywa nieznany pierwiastek, który nazywa Vestium. Jest to metal o liczbie atomowej 44 zwany obecnie Rutenem. Trzy regimenty piechoty polskiej przechodzą służbę francuską i wyruszają do Francji. Wiadomości z zagranicy, szarady oraz ogłoszenia drobne. Około 20 x 24 cm - 8 stron. Papier czerpany, oryginalne marginesy. Wyjątkowy stan zachowania. Sensacyjny numer gazety będący dowodem na to, że Ruten został odkryty przez Polaka na kilkadziesiąt lat przed Karlem Ernestem Clausem.
Data dodania: 16 lipca 2011
Datowanie przedmiotu: 1808
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 281 razy od 16 lipca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.