INDEKS STUDENCKI MELCHIORA WAŃKOWICZA 1912

Duże zdjęcie INDEKS STUDENCKI MELCHIORA WAŃKOWICZA 1912
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
55 / 75
<
>
Indeks Melchiora Wańkowicza studiującego od roku 1912 na wydziale filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Fakt, że pisarz zaczął studia na wydziale filozoficznym, a dopiero potem przeniósł się na wydział prawa, jest bardzo mało znany i pomijany w notach biograficznych. Na piątej stronie indeksu znajduje się wpis z 1913 roku:Do przeniesienia się na wydział prawniczy przeszkód nie ma.

[-] Jan ŁośPo nim następują już wpisy z wydziału prawa. Oprócz podpisu Jana Łosia w indeksie znajdujemy podpisy innych sławnych profesorów, między innymi Wacława Sobieskiego (prześladowanego za głoszenie poglądów wrogich Józefowi Piłsudskiemu), Franciszka Bujaka, Władysława Konopczyńskiego i innych wykładowców. Interesującym elementem jest zdjęcie wklejone do indeksu. Jest to chyba nigdzie nie publikowana podpisana cyrylicą fotografia Wańkowicza z czasów licealnych. Wpisy urywają się z końcem semestru letniego 1914 roku.Stan okładki średni, kart bardzo dobry - prawie idealny.
Data dodania: 16 lipca 2011
Datowanie przedmiotu: 1912
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 625 razy od 16 lipca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
16 lipca 2011
.... jeżeli chodzi o cenę, uważam, że tego typu rzeczy są jeszcze bardzo niedocenione na naszym krajowym rynku kolekcjonerskim (chociażby w kontekście blaszek z NBP); porównując to np. z zagranicznymi katalogami, taki indeks powinien kosztować przynajmniej 10 x tyle i dawno go powinno nie być ;) ...ale cóż, u nas wszyscy kochają tylko pieniądze prosto z mennicy...myślę jednak, że to się zmieni i takie przypadki będzie się kiedyś wspominać z rozrzewnieniem
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.