Lalka Marlene Dietrich Madame Alexander Doll 3/5

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 5
<
>
Marlene Dietrich, jako dama lekkiego prowadzenia się - Shanghai Lily z filmu "Shanghai Express" - kolekcjonerska laleczka wyprodukowana na licencji w 2002 przez firmę Madame Alexander z Nowego Jorku. Dolly Marlene, jak nazwałam tę uroczą lalę, mierzy 40 cm wysokości i niczym prawdziwa bohaterka filmu Sternberga podróż do Ameryki rozpoczęła w Shanghaju. Seria zdjęciowa to była dla mnie ogromna przyjemność; wskutek braku miejsca poświęcam jednej laleczce kilka eksponatów oraz umieszczoną na youtube kompilację fotografii lalki+piosenek śpiewanych przez Marlene.http://www.youtube.com/user/dietrichmarlene?feature=mhee#p/a/u/0/3ywPfzIMUjwLaleczka została wyprodukowana w ilości 2000 sztuk, z czego 1 sztuka jest moja i natychmiast po przybyciu do mnie przeszła gruntowny przegląd. Wiem np. że lala oprócz wyśmienitego stroju godnego wytwornej damy ma na sobie prześmieszne, staromodne barchany; tych nie

będziemy pokazywać, gdyż sama zainteresowana sobie tego nie życzy. Dolly Marlene dojechała do mnie w dużym, pięknym pudełku, z którego nie wychodziła od 9 lat. Dlaczego tak długo w pudełku ? Tak naprawdę nie wiem ale zauważyłam, że mało która Dolly Marlene, tudzież inna lalka

uważana za "kolekcjonerską" opuszcza trumienkę po zakupie. Większość ludzi traktuje pudełko jako integralną część eksponatu, chroniącą go przed nieporządanym wpływem środowiska zewnętrznego i spodziewanym spadkiem wartości. Lalki coraz rzadziej służą do zabawy, podobnie jak niektóre monety do płacenia nimi w sklepie za nabywane dobra. Ja postanowiłam naruszyć nietykalność więzionej lalki i bezpardonowo wyjęłam ją z klatki.Amerykańska firma Madame Alexander zajmuje się produkcją pięknych i dopracowanych lalek od 1923 roku. Zabawki firmy są cenione od dziesięcioleci. Od pewnego czasu niestety laleczki nie są już wytwarzane w USA, co również dotyczy mojej Dolly Marlene. Mimo to muszę przyznać, że zabawka została wykonana z należytą precyzją przez chińskich podwykonawców.Oprócz Marlene Dietrich, firma Madame Alexander wypuściła na rynek także inne lalki oddające hołd wspaniałym gwiazdom wielkiego ekranu, m.in. Judy Garland, Greta Garbo (aż 2 x rodzaje lalek dla wspaniałej Szwedki, dobrze, że Marlena o tym nie wie)....Kostium lalki wzorowany na oryginalnym projekcie Travis 'a Bantona.
Data dodania: 16 lipca 2011
Datowanie przedmiotu: 2002
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 755 razy od 16 lipca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.