Niemiecki znaczek nr.kat. Mi.1714 z 1994 roku z herbem Saksonii-Anhalt.
Jako herb landu przyjęty 29 stycznia 1991 roku.
Są to połączone herby Saksonii i księstwa Anhalt-Bernburg.
W górnym rogu w polu srebrnym czarny pruski orzeł.
Nawiązanie do prowincji saskiej Prus (Provinz Sachsen.) istniejącej w latach 1815-1944.
1.Znaczek niemiecki z herbem kraju związkowego Brandenburgia. 1992 rok .Zn.nr. Mi.1589
2.Znaczek z herbem wielkim Meklemburgii-Pomorza Przedniego ( zn .nr.1661 z 1993 roku ).
Herb landu ,w obecnej wersji od 30.I.1991 roku, modyfikowany 18 maja 1993 roku ( wzorowany na herbie z 1330 roku).
Czerwony orzeł askański
po raz pierwszy użyty na pieczęci margrabiego Ottona I przed 1181 roku (1170 ), następnie margrabiego Ottona II w 1203 roku.W 1415 przejęty został przez Hohenzollernów.
Meklemburgia- Pomorze Przednie herb landu od 30.I.1991 roku ( tzw. herb wielki).
W polu III- orzeł brandenburski ( symbolizujący Ueckermark ) do XIII wieku należący do Brandenburgii.
Czerwony orzeł występujący w herbach powiatów i miast w północnej części woj. lubuskiego i południowej części województwa zachodniopomorskiego przypomina o dawnej przynależnósci tych ziem do Brandenburgii.
1. Niemcy.1994.Zn nr Mi 1716 -herb Turyngii.
Turyngia, Wolny Kraj Turyngia (niem. Freistaat Thüringen) - kraj związkowy w Niemczech. Stolicą kraju związkowego jest miasto Erfurt.
Turyngia należy do tak zwanych nowych krajów związkowych, jak określa się tereny dawnej NRD. Kraj związkowy powstał 3 października 1990 r.
Herb Turyngii znany jest od XII wieku. Przedstawia na tarczy w polu błękitnym wspiętego srebrnego lwa w poziome czerwono-srebrne pasy,ze złotą koroną i szponami. Wokół lwa osiem srebrnych gwiazd.
Herb w obecnej wersji przyjęty został 30 stycznia 1991 roku. Potwierdzony został w konstytucji landu z 25 października 1993 roku.
Osiem gwiazd wokół lwa symbolizuje osiem historycznych terytoriów,które wchodzą w skład obecnej Turyngii. Są to: księstwa saskie,księstwa szwarcburskie,księstwa Reuss i terytoria pruskie (Merseburg i Schmalkaden ) które w 1920 roku wspólnie utworzyło ten kraj związkowy.
W latach 1920-1933 herbem Turyngii była tarcza z siedmioma srebrnymi gwiazdami ( w układzie 2,3,2) w polu czerwonym. W okresie III Rzeszy paskowany lew trzymał w łapie swastykę.
2.Niemcy.1993. Zn nr Mi 1660 .Herb Hesji .
Hesja (niem. Hessen) – kraj związkowy w zachodniej części Niemiec. Stolicą kraju związkowego jest Wiesbaden.
2.Herb Hesji jest herbem landgrafów Turyngii, którzy w latach 1130 - 1247 rządzili także Hesją. Korona jest symbolem lokalnego patriotyzmu i autonomii. Przedstawia na tarczy w polu błękitnym wspiętego lwa w poziome srebrno-czerwone pasy. Na tarczy korona.
Obecny herb przyjęty został 4 sierpnia 1948 roku. Nawiązuje do XIII wiecznego herbu księcia Konrada (zm. w 1234 roku). W latach 1808-1902 w herbie księstwa Hesja-Darmstadt lew trzymał w łapie miecz.
Niemcy.1993. Zn nr.1663 i 1664.
Herby krajów związkowych Nadrena Północna-Westfalia i Nadrenia-Palatynat.
Herb Nadrenii Północnej-Westfalii jest połączeniem herbów trzech podstawowych regionów kraju związkowego. W roku 1881 przyjęto rzekę na zielonym tle jako herb Nadrenii. Z lewej (heraldycznie) strony umieszczono herb Westfalii - srebrny koń (jego odmiana symbolizuje Dolną Saksonię). Pomiędzy nimi znajduje się herb dawnego księstwa Lippe - róża używana od roku 1193, symbolizuje szczęście i patriotyzm lokalny. Herb przyjęty został 5 lutego 1948 roku, potwierdzony 10 marca 1953 roku.
Herb Nadrenii-Palatynatu to połączone herby dawnych państw Świętego Cesarstwa Rzymskiego, które znajdowały się na terenie dzisiejszego landu Nadrenia-Palatynat: elektoratu- arcybiskupstwa Trewiru (krzyż), elektoratu-arcybiskupstwa Moguncji (koło) i należącego do Wittelsbachów elektoratu Palatynatu (lew). Znane są od XIII wieku. Korona, stylizowana jako pięć płatków winorośli, jest symbolem dumy i lokalnego patriotyzmu, gdyż z trzynastu niemieckich obszarów winnic produkujących najlepsze, odznaczane wieloma medalami wina, sześć znajduje się na terenie landu.
Niemcy.1993.Zn nr Mi.1713,1714.
Herby krajów związkowych Saksonia i Saksonia -Anhalt.
Zasadniczy "Herb Ruciany" (Rautenkranzwappen) Saksonii - obecny herb republiki - pochodzi od herbu Królestwa Saksonii i składa się z dwóch elementów: tarczy herbowej z pięcioma złotymi i pięcioma czarnymi poziomymi pasami, która pojawia się w XII wieku jako godło panującej wówczas w Saksonii - Wittenberdze dynastii askańskiej, posiadającej godność elektorów Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego i wygasłej w 1422 w linii męskiej.
6 stycznia 1423 margrabia Miśni Fryderyk I Saski z rodu Wettynów przejął księstwo Wittenberga i godność kurfirsta i przybrał jako herb Saksonii dawną askańską tarczę herbową z drugim elementem herbu, położonym ukośnie na prawo zielonym paskiem symbolizującym gałązkę ruty (według legendy książę Bernard III Askański (1180-1212) założył na hełm wieniec z ruty jako koronę przy nadaniu mu Saksonii jako lenna, ale gałązka ruty pojawiła się w herbie Saksonii dopiero w 1262). Od tej pory "Ruciany Herb" jest głównym godłem Saksonii.
Herb Saksonii-Anhaltu jest kombinacją herbów Saksonii (wieniec ruciany na złotych i czarnych pasach), Anhaltu (niedźwiedź na murze) i Prus (orzeł czarny, wbrew przekazowi historycznemu niekoronowany).
Herb przyjęty został 29 stycznia 1991 roku.
Niemcy.1993. Zn nr.Mi 1661.
Herb kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie.
. Występuje w dwóch wersjach: jako herb wielki i herb mały:
Herb wielki (Großes Landeswappen) jest czteropolowy i ukazuje w pierwszym i czwartym polu głowę tura w złotym polu, w drugim polu gryfa i w trzecim czerwonego orła Brandenburgii, oba w srebrnym polu. Głowa tura pojawia się dwa razy, gdyż Meklemburgia była przez wieki podzielona na dwa księstwa, Meklemburgię-Schwerin i Meklemburgię-Strelitz.
Herb mały (Kleines Landeswappen) jest dwupolowy przepołowiony i ukazuje w prawym złotym polu meklemburską głowę tura,a w lewym pomorskiego gryfa w srebrnym polu.
Oba herby obecnego landu powstały dopiero po 1990 roku. Oficjalnie przyjęte zostały 30 stycznia 1991 roku.
Głowa tura była nieprzerwanie od roku 1219 do 1918 herbem władców Meklemburgii z dynastii obodryckiej, czerwony gryf od wczesnego średniowiecza herbem książąt pomorskich z dynastii Gryfitów, czerwony orzeł brandenburski był od 1170 herbem Marchii Brandenbursiej i wskazuje tu na części brandenburskiej krainy Uckermark, które należą obecnie do kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie.
2. Niemcy.1995.
1000- lat Meklemburgii. Tekst ,w tle barwy flagi kraju i herb w prawym dolnym rogu.
Flaga Meklemburgii-Pomorza Przedniego - flaga niemieckiego kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie. Przedstawia kolory Pomorza (błękit i biel), Hanzy (biel i czerwień), poprzedniej flagi cywilnej (błękit, żółć i czerwień), oraz bandery handlowej kraju związkowego o tych samych barwach, co dawna cywilna.
W obecnej formie, uchwalona 29 stycznia 1991 roku. Proporcje 3:5.
Niemcy.1992.Zn nr Mi 1591.
Herb kraju związkowego Hamburg.
Hamburg (niem. Freie und Hansestadt Hamburg, łac. Hammonia, dosł. Wolne i Hanzeatyckie Miasto Hamburg; dolnoniem. Hamborg – miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego niedaleko ujścia Łaby do Morza Północnego. Wolne miasto i zarazem związkowy kraj niemiecki (pow. 755 km², ludność 1,74 mln – drugie po Berlinie). Największy port morski kraju (75 mln ton przeładunku), wielki ośrodek przemysłowy (statki, elektrotechnika, przetwórstwo ropy, przemysł spożywczy) i finansowy.
Niemcy.1992.Zn nr Mi 1590.
Herb kraju związkowego Brema.
Brema (niem. Freie Hansestadt Bremen - Wolne Hanzeatyckie Miasto Brema) - najmniejszy pod względem powierzchni i ludności kraj związkowy Niemiec. Brema leży nad dolnym biegiem i ujściem Wezery i obejmuje oddalone od siebie o 53 km miasta Brema (327 km²) i Bremerhaven. Oba miasta stanowią enklawy na terytorium Dolnej Saksonii. Port w Bremie stanowi z kolei eksklawę tego miasta, graniczącą z miastem Bremerhaven.