Moje samochodziki

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Fragment dzieciństwa ulokowałem w kolekcji modeli 1:72, niegdyś rozprowadzanych przez kioski Ruch. Sentymentem też obdarzyłem ciężarowe w skali 1:43 KAMAZy i ZIŁy z byłego ZSRR, są również osobowe. Pierwsze moje modele plastikowe pochodziły z kiosków "RUCH-u" w PRL-u, które kupowałem w dzieciństwie. W weku 6 lat zauważyłem ze zaczynają ginąć tak z bieżącej sprzedaży jak i "właścicieli", którzy albo z nich wyrastali albo zrujnowali je całkowicie. Już w wieku 10 lat postanowiłem odtworzyć ginące modele, co spowodowało intensywne zbieranie ich od swych rówieśników, starszych a nawet młodszych dzieci. Niektóre były w złym stanie nadające się tylko do naprawy. Uzupełniłem też te, które u mnie były zniszczone jak również odłożyłem na półkę całe, kompletne.
Miło mi się zrobiło, gdy przed wstąpieniem, ujrzałem tu podobne kolekcje (resoraków), gdzie tak samochody jak ich użytkowników będę chciał lepiej poznać.
Zapraszam na moją stronę
http://www.sentymentalny.com

Liczba eksponatów: 26

Tagi:
kolekcja matchbox modele resoraki samochody sentyment-od-dziecka


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.