Zbieracz z Królowej Góry

Informacje o muzeum

Podziel się Wyślij wiadomość

Odznaki:

Opis muzeum :
Witam odwiedzających moje skromne zbiory.W mojej kolekcji posiadam wiele niezwiązanych ze sobą przedmiotów, jedyne co łączy je razem to to, że pochodzą one w większości z polskiej produkcji. Głównym, jakbym to nazwał profilem mojego zbieractwa są polskie radioodbiorniki lampowe.Wielu ludziom, w tym mojej żonie trudno jest zrozumieć jak można czerpać przyjemność z siedzenia w półmroku i słuchanie stacji nadawanej z Chin, Anglii itp. Słuchanie to jedno, ale mnóstwo radości daje też majsterkowanie, czyszczenie, i wreszcie uruchamianie, choć nie zawsze z powodzeniem.Eksponaty moje nie są może zbyt wartościowe materialnie, ale każdy przedmiot ma jakąś swoją małą historie, opowiada o ludziach, i o tym co ich z tym przedmiotem łączyło. A to czyni te rzeczy bezcennymi.
Nad każdym, nawet najmniejszym i teoretycznie małowartościowym przedmiotem warto się na chwilę zatrzymać i pomyśleć nad historią i ludźmi z nim związanymi...Ech, gdyby przedmioty mogły mówić...

Liczba eksponatów: 141

Tagi:
radio unitra diora zrk zelazko rzutnik lampowe radioodbiornik wieza pionier mazur telefunken lampy radiowe


Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.